Під час воєнного стану шахраї використовують вразливість громадян та фактично забирають останні кошти.

Доволі частими є випадки, коли шахраї грають на родинних почуттях та розгубленості жертви обману повідомляючи, що з їхніми близькими трапилась біда.

Так, за процесуального керівництва прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури, 39-річному чоловіку, який за допомогою невстановленої досудовим розслідуванням жінки, оголошено про підозру за ч. 2 ст. 190 КК України – шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний представившись працівником швидкої медичної допомоги, шляхом обману заволодів грошовими коштами у сумі 850 євро та 42 тис. грн., сказавши 82-річніній жительці міста Корсунь-Шевченківський, що її донька потрапила в ДТП і потребує невідкладної операції.

За принципової позиції прокурора у кримінальному провадженні підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Тому, щоб не стати жертвою шахраїв необхідно обережніше ставитися до несподіваних дзвінків, повідомлень, як би мовити рідних, чи інший осіб, які повідомляють про трагедію і просить грошей.