Смілянською окружною прокуратурою наприкінці квітня 2022 року відреаговано на незаконну та необґрунтовну ухвалу міськрайонного суду, якою відмовлено у задоволенні клопотання органу пробації про скасування звільнення від відбуття покарання з випробуванням та направлення засудженого за домашнє насильство для відбування призначеного судом покарання у вигляді позбавлення волі.

Як встановлено органом пробації, у зв’язку небажанням засудженим за вчинення домашнього насильства проти власної матері стати на шлях виправлення та систематичним вчиненням протягом іспитового строку 23 адміністративних правопорушень, з них чотири за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства), до суду скеровано відповідне подання щодо вирішення питання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного судом покарання у вигляді реального позбавлення волі.

Проте, судом не враховано підтверджені факти систематичного вчинення засудженим адміністративних правопорушень, без наведення достатніх мотивів та обґрунтувань ухвалою від 15.04.2022 у задоволенні зазначеного подання відмовлено.

Завдяки принциповій позиції Смілянської окружної прокуратури Черкаським апеляційним судом 21.06.2022 скасовано вищевказану ухвалу суду через невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, та направлено засудженого для відбуття призначеного судом покарання у вигляді позбавлення волі.