Під час воєнного стану прокурори Смілянської окружної прокуратури продовжують виконувати покладені на них функції та принципово реагувати на будь-які прояви.
Так, житель міста Сміла раніше судимий за майнові злочини, незважаючи на воєнний стан введений на території держави, 18.05.2022, близько 00 год. 00 хв., умисно, проник на територію домоволодіння де з гаражного приміщення намагаючись вчинити крадіжку майна, яке належить потерпілому (велосипед, електроінструменти та інше майно, яке міг винести за межі подвір’я), але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від його волі, оскільки був затриманий на місці події потерпілим..
Чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 185 КК України та 20.05.2022 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Довідково: крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.