Прокуратурою встановлено, що на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» знаходиться земельна ділянка площею 9,0 га, яка на праві приватної власності належить громадянці України.

Вказана земельна ділянка сформована шляхом поділу та об’єднання численних земельних ділянок, наданих безкоштовного у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому відчужені.

Вивченням законності передачі їх у приватну власність громадян  встановлено, що всупереч положенням ст. 20 Земельного кодексу України, ст. 50 Закону України «Про землеустрій» при наданні у власність земельних ділянок проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок не розроблялися та не затверджувалися.

Крім того, вказані ділянки належать до земель природно-заповідного призначення, а ведення особистого селянського господарства (яке може здійснюватися, зокрема, шляхом виробництва сільськогосподарської продукції, зведення жилих будинків, господарських будівель та споруд) суперечить статусу і завданням регіонального ландшафтного парку. При цьому, будь-які рішення уповноважених органів про вилучення спірних земель, зміни їх цільового призначення не приймалися.

Реагуючи на виявлені порушення вимог законодавства, прокуратурою пред’явлено позови щодо повернення земель природно-заповідного фонду у державну власність. Наразі відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.