Смілянською місцевою прокуратурою виявлено випадки надходження жителям м. Сміла платіжних квитанцій за комунальні послуги від підприємства, яке не має юридичного права здійснювати такі операції, а саме – ТОВ «Сміла Енергоінвест».

  За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190                          КК України, – шахрайство, тобто, заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою.

  У разі отримання платіжних квитанцій про оплату комунальних послуг від ТОВ «Сміла Енергоінвест» необхідно негайно звернутися до Смілянської місцевої прокуратури чи до Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області та надати зазначені документи, які у подальшому будуть використані для доказування злочинної діяльності.

  Наразі під процесуальним керівництвом прокурорів Смілянської місцевої прокуратури у кримінальному провадженні проводяться першочергові слідчі дії, спрямовані на встановлення осіб, причетних до виготовлення та розсилання фальшивих платіжних документів, та з’ясування усіх обставин події.

  Довідково: санкція статті 190 КК Україні передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.