05 травня 2016 року в Україні стартував весняний призов на строкову військову службу, який триватиме до 30 червня 2016 року, що визначено Указом президента України №122 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2016 році». У зв’язку з чим, Чигиринським районним військовим комісаріатом забезпечено призов громадян на військову службу.

Проте, є непоодинокі випадки ухилення від призову на строкову військову службу.

Так, Чигиринським відділенням поліції Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводилося досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 335 Кримінального кодексу України (ухилення від призову на строкову військову службу).

Громадянин С., перебуваючи на військовому обліку Чигиринського районного військового комісаріату, згідно Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», являючись військовозобов’язаним у зв’язку з призовом на строкову військову службу у Збройні Сили України, будучи придатним до військової служби за станом здоров’я, згідно висновку медичної комісії про придатність до військової служби, будучи належним чином повідомленим у встановленому законом порядку, мав прибути до військкомату у визначений час для відправки для проходження строкової військової служби в ЗСУ, з метою ухилення від призову на військову службу, без поважних причин, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, не прибув на пункт збору для відправки, категорично відмовившись від явки.

Обвинувальний акт за вище вказаним фактом Чигиринським відділом Смілянської місцевої прокуратури направлено до Чигиринського районного суду. Згідно санкції ст. 335 Кримінального кодексу України, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років.

На даний час справа перебуває на розгляді в райсуді, державне обвинувачення підтримується Чигиринським відділом Смілянської місцевої прокуратури.