Так, Смілянською місцевою прокуратурою з метою здійснення представництва інтересів держави виявлено порушення вимог податкового законодавства, що полягає у несплаті податкового боргу з податку на додану вартість комунальним підприємством м. Сміла.

Встановлено, що комунальне підприємство при здійсненні своєї діяльності має узгоджений податковий борг у розмірі 872 751,93 грн., який у добровільному порядку не сплачений.

З огляду на те, що Смілянською ОДПІ ГУ ДФС в Черкаській області не вживалися заходи щодо погашення встановленої вище заборгованості Смілянською ОДПІ ГУ ДФС в Черкаській області податкова вимога про сплату вказаного боргу до коммунального підприємства направлена лише 05.08.2015, у зв’язку з чим виникла необхідність у здійсненні прокуратурою інтересів держави в суді.

Таким чином, Смілянська місцева прокуратура звернулась до суду із позовною заявою в інтересах держави в особі Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області про стягнення заборгованості по сплаті податку на додану вартість у сумі 872 тис. грн. та реалізувала свої представницькі повноваження у сфері бюджетних, податкових відносин в частині своєчасної сплати податків, наповнення бюджету, та неналежного виконання ДПІ повноважень, передбачених законом.

Крім того, протягом 2016 року Смілянською місцевою прокуратурою заявлено 8 позовів в інтересах держави на загальну суму 1 262,1 тис. грн.