В умовах проведення антитерористичної операції на Сході України набуває актуальності питання незаконного обігу зброї серед населення нашої держави.

Стаття 263 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Покарання за вчинення злочину вказане у вищезазначеній статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років. Проте, в ч. 3 ст. 263 КК України зазначено, що звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений цією статтею, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси або вибухові речовини.

Так, 08.01.16 близько 16 години, громадянин Т., перебуваючи біля свого домоволодіння в м. Чигирин, знайшов 32 патрони, які знаходилися в прозорому поліетиленовому пакеті, таким чином придбавши їх, після чого незаконно переніс їх до свого житлового будинку, де незаконно зберігав, та які добровільно здав до Чигиринського відділення Смілянського відділу Головного управління Національної поліції в Черкаській області і які згідно висновку експерта являються боєприпасами до нарізної вогнепальної зброї – 5,45 мм проміжними патронами зразка 1974 року, споряджені кулями зі стальним сердечником (7Н6, 7Н6М) заводського виробництва, які придатні для здійснення пострілів.

Ухвалою Чигиринського районного суду громадянина Т., жителя            м. Чигирин, на підставі ч. 3 ст. 263 КК України, звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку з добровільною здачею ним бойових припасів правоохоронним органам.